laupäev, 5. aprill 2008

Guatemala 2008

Käisime koos Taneliga 2008. aasta märtsis Guatemalas reisimas. Reisi kestvuseks oli 14 päeva ja tegu oli tõeliselt huvitava ettevõtmisega.
Külastasime Taneli sõpra Ottot Guatemala City's. Lahedate ja üksteisest väga tugevalt erinevate kohtadena võiks esile tuua Antigua, Patzuni, San Pedro La Laguna, Tikali, ja Livingstoni.


Kui Guatemal City just väga sügavat muljet ei jätnud, (tegu on Guatemala pealinnaga, milles elab umbes 3 miljonit inimest), siis Antigua näol on tegemist Kesk-Ameerika kohta juba eaka linnaga, endise piirkonna keskusega, milles oli rohkelt Hispaania kolonjalistide poolt rajatud hooneid ja suursugust hõngu. Rohkelt on restorane, mis küll paljudel juhtudel Eurooplaste või Ameeriklaste poolt teenindatud ja omatud ning rohkelt ka hotelle, väikseid poekesi lisaks veel üks tõeline ööklubi.


Antigua lähedal oli tänaseni veel täiesti töötav vulkaan, mille kraatrisse eksursioone korraldati. Kraatris ringi uitamine oli sarnane soome saunas viibimisega :)


Patzuni sattusime juhuslikult, kui olime teel Antiguast Atitlani järve äärde. Tegu oli peamiselt indiaani linnaga, mille peamiseks tõmbenumbriks oli suur turg. Turul müüdi lisaks erinevatele kala- ja lihatoodetele ka näiteks kinźalle ja muud kodumajapidamiseks vajalikku.


San Pedro La Laguna oli maalilise Atitlani järve ääres paiknev väikelinn, mille omapäraks olid sinna elama jäänud hipid kõikjalt maailmast. Kohtusime mitmete inimestega, kes olid San Pedrosse tulnud paariks päevaks, sellest paarist päevast oli kujunenud paar nädalata, seejärel paar kuud ja ühe itaallasest restoraniomaniku käest kuulsime, et tema jaoks kulges San Pedros juba kümnes aasta. San Pedrol oli tõesti teatav külgetõmme olemas, sest tegu oli ääretult rahuliku linnaga maalilise järve kaldal.

Tikal oli üks peamisi rahvusvahelisi turismimagneteid. Tegemist oli keset vihmametsa paikneva Maiade linnaga, milles asuvad templid olid pea 3000 aastat vanad. Kui juba vihmamets iseensest on täiesti vatamisväärne ja matkatav nähtus, siis Maiade templid tegid selle veelgi huvitavamaks.
Livingston on koht, kus elab mustanahaline Guatemala. Tegemist on Kariibimere äärse linnaga, mille vaatamisväärseks eripäraks on palmidega palistatud rand; Guatemalalasi ning turiste trasportivad kiirpaadid randumas ja lahkumas. Kultuuriliseks eripäraks on aga kariibimere kultuur - reggerütmid igal pool... DJ-d, välikohvikud, väliõllekad ja restoranid. Tõeliselt hea koht puhkuseks :)Teisi Guatemala reisi fotosid saab näha: http://nagi.ee/photos/tonureisid/sets/84629/

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar